2014. aasta sügiseks valmib kesklinna vaikses kõrvaltänavas uus kortermaja. Ilusa ja konkreetse välisilmega viiekordne kortermaja sobitub hästi kesklinna miljööväärtuslikku Veerenni asumisse.

Hoone asub Tallinna üdalinna lähistel. Läheduses asuvad Stockmann, Moetänav ja Tallinna Spordihall ning kõigest jalutuskäigu kaugusel ka lasteaed, kool ja ühistranspordi peatused. Arvestades hoone logistilist suurepärast asukohta, kus kõik eluks vajalik on käe-jala ulatuses, peab ära mainima, et tegemist on vaikse ning rohelise piirkonnaga, kus ka kõige rahulikum pere leiaks endale meelepärase elukoha.

Arhitekt Reet Valgu poolt projekteeritud Uus-Tatari 12 maja on kaasaegne ja pakub kõiki mugavusi: majaalune parkimine, lift, privaatne sisehoov ja suured katuseterrassid. Kortermaja iseloomustab ka kõrge ehituskvaliteet ning hästi läbimõeldud planeering.

Hoones on kokku 28 korterit Katusekorrusel asuvatel korteritel on lisaks terrass. Hoone soklikorrusel paikneb parkla 22 parkimiskohaga ning hoone ees on 3 parkmiskohta.

Korterelamu rajatakse monoliitsele plaatvundamendile. Kandekonstruktsiooniks on monteeritavad raudbetoonelemendid. Avatäideteks on soojapidavad puit-alumiiniumaknad. Korterite välisuksed on heli-ja tulekindlad.

Soojavarustus on lahendatud kaugkütte baasil. Kogu hoone on lahendataud vesipõrandaküttega. Hoone ühendatakse tsentraalsete vee-ja kanalisatsioonitrassidega. Korteritesse paigaldatakse külma- ja sooja vee arvestid. Igas korteris on kaasaegne soojustagastusega ventilatsiooniseade.

Antud projekti ehitajaks on AS Remet.

web&3d:www.3d.ee